8. 2. 2018

Promítání

Sbohem, úžasný válečníku Together-V je nezávislý snímek Džun’ji Macumota o mladíkovi Tadašim Nakanovi, který má jedno velké tajemství – je totiž slavný superhrdina, úžasný válečník Together-V. Poté, co Tadaši porazí zlou organizaci Death Black, si po dlouho zuřícím boji užívá zaslouženého klidu. Ten však naruší novinový článek ostře kritizující jeho hrdinské činy, a aby toho nebylo málo, konfrontuje ho příšerák Chameleol. Ne však kvůli odplatě, jak by se mohlo zdát, ale proto, aby Tadašimu prozradil tajemství, které obrátí celý jeho svět vzhůru nohama.


Datum promítání: 7. 3. 19:30
Vstupné: dobrovolné
Místo: Filmový sál na Konviktu UP
Informace: ČSFD

Film bude promítán v překladu Petra Kabelky.


Zapadákov u kanálu je divoký příběh Asata Watanabeho o Tacumim Masumurovi, který se nedokáže přenést přes sebevraždu svého kamaráda a od svých středoškolských let proto tráví dny v limbu, zavřený ve svém pokoji. Doma je však předmětem hádek svých rodičů, kteří jeho izolaci přestávají tolerovat, a ve chvíli, kdy se celá situace vyhrotí, Tacumi utíká z domu. Jeho bezcílné toulání po městě utíná až setkání s Cučikawou, který se mladíka ujme. Jedno je jisté – s Cučikawou se člověk rozhodně nenudí, a Tacumimu se tak do tváře postupně vrací úsměv. Všechno dobré však jednou skončí a ani Tacumiho dny s Cučikawou nemohou trvat věčně.


Datum promítání: Z důvodů, jež nevznikly na naší straně, muselo být bohužel promítání snímku zrušeno.


Dělící pruh je snímek Takumiho Šimomukaie zasazený do blízké budoucnosti. Píše se rok 2027 a v Japonsku již umělá inteligence pronikla do každodenního života lidí. Snem mladé státní zástupkyně Jonago je práce na kriminálním oddělení, začíná však pracovat v dopravní sekci. Podmínkou pro získání vysněného místa je obhájení případu zabití, což se ale v době, kdy všichni jezdí autonomně řízenými vozy, jeví jako nemožné. Jonago se nevzdává a začíná starý případ vyšetřovat, načež se jí palubní počítač MACO 2 přizná, že svou majitelku zabil úmyslně. Před Jonago tak stojí historicky první soudní řízení vedené s robotem. Opravdu může mít umělá inteligence city a být dokonce schopná vraždy? Všechno dobré však jednou skončí a ani Tacumiho dny s Cučikawou nemohou trvat věčně.


Spolu s Dělícím pruhem budeme promítat i Šimomukaiův krátký snímek N.O.A.

Datum promítání: 28. 3. 19:30
Vstupné: dobrovolné
Místo: Filmový sál na Konviktu UP
Informace: ČSFD

Film bude promítán v překladu Barbory Ševčíkové.Noise režiséra Júsakua Macumota je zasazen deset let od masakru v Akihabaře, který se odehrál v roce 2008. Tři osamělé duše se v této tokijské čtvrti snaží přežívat, zatímco se potýkají s vlastními problémy a strastmi. Středoškolačka, které v masakru zemřela matka, aby se v Akihabaře stala zpěvačkou, dívka, která utekla z domova před svým otcem, a frustrovaný mladík zrazen svojí rodinou. Podaří se jim setkat, nebo budou nakonec pohlceni temnotou velkoměsta?


Datum promítání: 2. 4. 18:00
Věkové omezení: od 15 let
Vstupné: 130 / 100 Kč pro studenty s platným ISICem
Místo: Univerzitní kino Scala, Brno
Informace: IMDB
Informace: Oficiální stránky filmu

Film bude promítán v překladu Petra Kabelky.